Strona wykorzystuje pliki cookies, wyrażając zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

Uwaga !

Warsztaty metodyczne 27.11.2014

dla uczniów klas

instr. blaszanych

Aktualności

Aleksandra Kapczuk - uczennica klasy 6 zajęła II miejsce w konkursie 
"Matematyczny Labirynt" dla uczniów klas VI szkół podstawowych miasta Poznania,
który odbył się w Krzesinach 15 listopada 2014 roku. Maria Bladowska

Serdecznie gratulujemy :)
 Sukcesy uczniowskie

.

Miło nam poinformować, że w VII Ogólnopolskim Konkursie Duetów Smyczkowych w Kętrzynie nasze uczennice - z klasy skrzypiec Pani Kariny Gidaszewskiej

Gabrysia Balcerek i Hania Rogoża zajęły I miejsce

Serdeczne gratulacje!!!

Kętrzyn

 

 

Warsztaty metodyczne dla uczniów i nauczycieli klas instrumentów dętych blaszanych

27.11.2014

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2

im. Tadeusza Szeligowskiego

WYKŁADOWCA: Renata Grzebalska-Woźnicka

Harmonogram warsztatów

11:00 – 12.00

Wykład metodyczny „Pierwsze kroki młodego instrumentalisty: aparat gry.”

12.00 – 12.15

Przerwa

12.15 – 13.30

Warsztaty metodyczne – lekcje

13.30 – 14.15

Przerwa

14.15 – 16.00

Warsztaty metodyczne – lekcje

16.00 – 17.00

Panel dyskusyjny

 Góra Grosza

Pod koniec listopada przeprowadzona zostanie w naszej szkole akcja pod nazwą Góra Grosza. Nie jest ona niczym nowym dla naszych uczniów, ponieważ włączamy się do niej już od kilku lat .Co roku zbieramy grosze , z których robi się pokaźna suma na cele charytatywne. Pomysłodawcą akcji jest Towarzystwo NASZ DOM, a celem zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym dofinansowanie domów dziecka, rodzinnych domów dziecka , pogotowi rodzinnych i zawodowych rodzin zastępczych. Oficjalnie akcja rozpocznie się 24listopada i będzie trwać do 5 grudnia, ale my wystawimy już wcześniej pojemniki na Wasze grosze. Na pewno nie przez przypadek zbiórka zakończy się w grudniu. Grudzień to miesiąc ,w którym poprzez bliskość Świąt Bożego Narodzenia często myślimy o rodzinie i o tym jak ważne jest mieć własny dom. Liczymy ,że wesprzecie naszą akcję.  

Monika Bajon Idźkowska

  

 Zakończenie akcji na rzecz Schroniska dla Zwierząt

Zakończyliśmy akcję na rzecz Schroniska dla Zwierząt na ul. Bukowskiej. Dnia 29 października zawieźliśmy tam dary dla czworonogów. Było ich całkiem sporo i tak jak prosiliśmy znalazła się tam karma, zabawki, miseczki i środki higieny. Na pewno przydadzą się przed zimą , szczególnie, że wiecie jak smutny i trudny jest los porzuconych zwierząt .Dlatego przywieźliśmy ze schroniska nie tylko podziękowania za okazane serce, ale także plakat zachęcający do świadomego zaopiekowania się zwierzętami poprzez ich adopcję. Hasło na plakacie brzmi… „zwierzęta ze schroniska kochają bardziej”. Może kiedyś o tym pomyślicie przy wyborze zwierzaka. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

Monika Bajon-Idźkowska

 Maraton im. Macieja Frankiewicza

11 października 2014r odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży przy Poznań Maraton „W drodze do Maratonu”. Jest to masowa impreza promująca bieganie, w której startuje kilka tysięcy uczniów, nie tylko z Poznania. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna, bo aż kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów. Wśród nich znalazły się dzieci, które osiągnęły doskonałe rezultaty. Kilka osób uplasowało się w pierwszej 20, a Martyna Kajetańczyk zajęła 6 miejsce w swojej kategorii.

Wszystkim dziękuję bardzo za udział i serdecznie gratuluję

Gratulacje za udział i doping w Maratonie im. Macieja Frankiewicza złożył uczniom dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Pan Zbigniew Madoński. Uhonorował naszą szkołę nagrodą w postaci bonu wartości 500 zł przeznaczonego na zakup sprzętu sportowego. Dziękujemy.

Beata Chrościńska

 Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej znany także jako Dzień Nauczyciela. Z tej okazji nasi pedagodzy, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie spotkali się w auli szkoły, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Koncert prowadziły przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. W pierwszej części uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać utworów klasycznych wykonanych przez nasze koleżanki i kolegów. Występy te były przeplatane wierszami dla nauczycieli oraz cytatami na temat wagi tego zawodu, autorstwa wielkich poetów i myślicieli.

Druga część koncertu składała się z lżejszego repertuaru. Wysłuchaliśmy w niej wesołych i dowcipnych piosenek przygotowanych przez uczniów w czasie letnich warsztatów muzycznych w Żurawińcu. A potem były zagadki …uczniowie czytali przygotowane przez siebie charakterystyki nauczycieli , a publiczność zgadywała o kim była mowa. To nie było trudne. Na zakończenie przewodnicząca szkoły i jej zastępczyni wręczyły na ręce Dyrekcji bukiet kwiatów dla wszystkich nauczycieli oraz dużą laurkę z życzeniami, wykonaną przez sekcję plastyczną.

Tak niewiele jest okazji, by wspólnie podziękować nauczycielom za ich pełną poświęcenia pracę, opiekę nad nami, wsparcie i wyrozumiałość i pewnie dlatego widać było, że uczniowie przygotowali koncert i życzenia wkładając w nie całe serce.

Samorząd Uczniowski POSM2

Opiekun Monika Bajon-Idźkowska

Zbiórka darów dla zwierząt ze Schroniska przy ul. Bukowskiej

 

.

Wszyscy miłośnicy czworonogów na pewno wiedzą , że 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Tym razem przypadł on w sobotę, dlatego w naszej szkole rozpoczynamy zbiórkę dla podopiecznych Schroniska przy ul. Bukowskiej, dopiero we wtorek 7 października. Jesteśmy dumni z tego, że jest to kolejny rok akcji, która ma przypomnieć wszystkim, o tym jak wiele psów i kotów nie ma swojego domu i właściciela, który ich kocha i się nimi opiekuje. Zbierać będziemy wszystko, co może przydać się zwierzakom: karmę ,kocyki, zabawki, szczotki i preparaty do zachowania higieny. Pod koniec miesiąca zawieziemy je do Schroniska przy ulicy Bukowskiej. Co roku udaje nam się zgromadzić pokaźną ilość darów. Samorząd Uczniowski ma nadzieję, że i tym razem tak będzie. Wiemy, że miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt, a więc liczymy na Wasze wielkie serca. Pamiętajcie, że dary zbieramy do pojemnika przy tablicy Samorządu Uczniowskiego.  

 

Samorząd Uczniowski POSM2

Opiekun Monika Bajon-Idźkowska

 

 Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych . Uczniowie klas starszych przygotowali plakaty poświęcone kulturze, obyczajom oraz ciekawym miejscom w krajach europejskich. Najważniejszym punktem obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych była próba odpowiedzi na pytanie – dlaczego warto uczyć się nie tylko języka angielskiego. Na plakatach pojawiły się przydatne informacje tzn. flagi państw, słownictwo obcojęzyczne związane z obchodami tego święta, słowa piosenek itp. Projekty wykonane wyłącznie przez uczniów ozdobiły całą szkołę. Na lekcjach angielskiego słuchaliśmy muzyki irlandzkiej, szkockiej i bretońskiej. W klasach IV-VI odbył się kwiz na temat języków i krajów europejskich. Wyniki kwizu dostępne są na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Panowała atmosfera świetnej zabawy.

.

Zapraszamy uczniów z klas IV-VI

na zajęcia pozalekcyjne z

podstaw improwizacji muzycznej

 

środy godz. 15:30 aula szkoły

Zajęcia prowadzić będzie Pani Ewa Rubinowska

z Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu

 Pomoc w zakupie podręczników

Rządowy program pomocy finansowej uczniom

na zakup podręczników

„Wyprawka szkolna 2014/2015”

Dofinansowanie na zakup podręczników w ramach programu „Wyprawka szkolna”przysługuje uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach II, III oraz VI, a także uczniom z niepełnosprawnością.

Wnioski należy złożyć u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie szkoły do dnia 30 września.

Więcej informacji (w tym kryteria przyznawania pomocy finansowej oraz druki wniosków) dostępnych jest na stronie: www.pcs-poznan.pl oraz u pedagoga szkolnego

 

Dnia 03.09.14

 LUTNIK

będzie dostępny

 w godz. 12.00-14.00

 

 Od dnia 3.09.14 będą dostępne posiłki w szkole

Zapisy na obiady dnia 3.09.14 do godz.11.45

Opłata za posiłek 4 zł

Opłata za cały wrzesień wynosi 80 zł

Dzienniczek ucznia w klasach IV-VI
(zeszyt w kratkę 60 kartek)
1.  Strona tytułowa
Imię i nazwisko ucznia
klasa
telefony kontaktowe do rodziców/prawnych opiekunów
2. Plan lekcji- 2 kartka
3. Wykaz nauczycieli uczących – 3 kartka
4. Przedmioty ( 2 strony na każdy przedmiot- 1 strona semestr I, 2 strona semestr II )
Rubryki- data, ocena, opis oceny, podpis nauczyciela, podpis rodziców/ prawnych opiekunów
5 Komunikaty 15 stron
6 Informacje o zachowaniu ucznia – 10 stron
7 Usprawiedliwienia 15 stron 
Dzienniczek Ucznia klasy I
 
Zeszyt 16 kartkowy w kratkę, podpisany j/w z imieniem i nazwiskiem.
Na pierwszej stronie proszę umieścić IMIONA i nazwisko dziecka, poniżej data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, imiona i nazwiska rodziców oraz telefony kontaktowe do rodziców.
Jeżeli dziecko będzie odbierane przez kogoś z rodziny lub opiekunkę proszę o umieszczenie w dzienniczku danych tych osób wraz z telefonem kontaktowym.
Na kolejnych stronach proszę o wpisanie nazw przedmiotów - każdy przedmiot na kolejnej kartce!
Pozostałe kartki to miejsce na korespondencję z rodzicami.
 Link do strony internetowej Warsztów w Żurawincu

.

Uprzejmie informujemy zainteresowanych, że

sprawozdanie z warsztatów muzycznych naszej szkoły, które

miały miejsce w dniach 31.07.2014 - 10.08.2014 w Żurawińcu

można obejrzeć

TUTAJ

 
Informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 1 września 2014 r.  o godzinie  9.00 w auli szkolnej dla wszystkich klas.
 

 

VI Igrzyska Szkół Artystycznych Miasta Poznania 

Dnia 17 czerwca odbyły się zawody pływackie w ramach igrzysk. Reprezentacja szkoły składała się z 21 uczniów klas IV-VI. Nasi zawodnicy stanęli do startu w dwóch konkurencjach: pływanie indywidualne 25m stylem dowolnym
i drużynowe- sztafeta mieszana 6 x 25m. Zdobyli łącznie 7 medali i puchar.

Wyniki:

I miejsce :

Marta Hewusz           klasa V

Ksawery Styczyński-Kuchciński     klasa IV

II miejsce :

Teresa Jańczuk         klasa VI

Urszula Sójka            klasa IV

III miejsce :

Magdalena Bartoszak     klasa VI

Mateusz Szydłowski         klasa V

Zuzanna Zamęska             klasa IV

Pływanie drużynowe II miejsce.

Dnia 24 czerwca odbyły się w ramach igrzysk zawody lekkoatletyczne oraz turnieje w piłkę nożną chłopców i w dwa ognie dziewcząt. W konkurencjach lekkoatletycznych nasi zawodnicy wywalczyli:

Wyniki:

400m

I miejsce:

Marianna Milecka     klasa VI

Alicja Koga                 klasa V

Martyna Kajetańczyk     klasa IV

II miejsce:

Mikołaj Nowacki         klasa VI

III miejsce:

Julia Baran                   klasa V

Radosław Jaszczak     klasa V

Adam Łukaszewicz   klasa IV

60m

I miejsce:

Alicja Koga   klasa V

II miejsce:

Marianna Milecka     klasa VI

Patryk Suterski     klasa VI

Radosław Jaszczak     klasa V

Martyna Kajetańczyk     klasa IV

III miejsce:

Natalia Podemska     klasa V

Skok w dal

I miejsce:

Patryk Suterski     klasa VI

II miejsce:

Alicja Koga             klasa V

III miejsce:

Ksawery Styczyński-Kuchciński     klasa IV

Gry drużynowe:

I miejsce    Turniej w dwa ognie

II miejsce     Turniej w piłkę nożną

Wszystkim zawodnikom gratuluję osiągniętych wyników, pobitych rekordów życiowych i życzę dalszych sukcesów .

Beata Chrościńska

Piosenka o Naszej Szkole

Polska szkoła - polska krew,
ojczystej mowy ton,
młodych serc ofiarny zew
przed Boży płynie tron.

Uczeń to Ojczyzny straż,
pracy płomienna wić.
Młodość mając wszystko masz,
więc mocno wierz i naprzód idź.

Kto z naszą szkołą się pobrata,
ten wie co radość, młode lata,
ten już na zawsze to zrozumie,
że być Polakiem  uczeń umie.

Oto piosenka o naszej szkole,
piękno szarych dni.
Słuchajcie, jak mimo trosk i niedoli
Leci w świat i brzmi.

Kto z naszą szkołą się pobrata,
ten wie co radość, młode lata,
ten już na zawsze to zrozumie,
że być Polakiem  uczeń umie.

Polska szkoła - polska krew,
ojczystej mowy ton,
młodych serc ofiarny zew
przed Boży płynie tron.

Uczeń to Ojczyzny straż,
pracy płomienna wić.
Młodość mając wszystko masz,
więc mocno wierz i naprzód idź.

      Zestaw podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/2015 w POSM I st. Nr 2 w Poznaniu.

 

 

Klasa

Przedmiot

Podręcznik

 

Uzupełniające

     I

  

Edukacja wczesnoszkolna

Język angielski

 

Informacje na temat podręczników podane zostaną na zebraniu z rodzicami w dniu 12 czerwca br.

 

 

 

 

Rytmika z elementami kształcenia słuchu

Religia

„ Nasz muzyczny elementarz” – wyd. Euterpe

Autor : L. Florek, I. Tomera-Chmiel, T. Stachak

“Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”

 

--------------

 

Karty pracy

     II

Edukacja wczesnoszkolna

Język angielski

Religia

Kształcenie słuchu

„Elementarz XXI wieku” – wyd.Nowa Era

„English Adventure 2” – wyd.Longman

„Kochamy Pana Jezusa”

M.Wacholc – „Solfeż elementarny” – wyd.Triangiel

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Karty pracy

M.Ćwiklińska, M Rogozińska – wyd.Triangiel –

„Dyktanda elementarne”

 

     III

Edukacja wczesnoszkolna

Język angielski

Religia

Kształcenie słuchu

“Elementarz XXI wieku – wyd.Nowa Era

“English Adventure 3” – wyd.Longman

“Przyjmujemy Pana Jezusa”

M.Wacholc – “Solfeż elementarny” – wyd.Triangiel

 

Ćwiczenia

------------

Karty pracy

M.Ćwiklińska, M.Rogozińska – wyd.Triangiel –

„Dyktanda elementarne”

 

    IV

Język polski

Język angielski

Historia

Przyroda

Matematyka

Informatyka

Technika

 

Plastyka

Religia

Kształcenie słuchu

„Słowa z uśmiechem” – wyd.WSiP

„Go International 1” – wyd.PWN

„Wczoraj i dziś” – wyd.Nowa Era

„Tajemnice przyrody” – wyd.Nowa Era

M.Dobrowolska – „Matematyka z plusem”

G.Koba – „Zajęcia komputerowe kl.IV-VI”–wyd.Migra

Karta rowerowa –„Bądź bezpieczny na drodze”-kl.IV-VI

                              wyd.WSiP

„Plastyka.Na ścieżkach wyobraźni” – wyd.WSiP

„Jestem chrześcijaninem”

M.Wacholc – „Solfeż elementarny” – wyd.Triangiel

Ćwiczenia część 1 i 2

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Atlas kl.IV-VI – „Świat przyrody” – wyd.Nowa Era

Ćwiczenia

------------

------------

 

Teczka

Karty pracy

M.Ćwiklińska, M.Rogozińska – wyd.Triangiel –

„Dyktanda elementarne”

 

Klasa

Przedmiot

 

Podręcznik

 Uzupełniające

 

     V

Język polski

Język angielski

Historia

Przyroda

Matematyka

Informatyka

Technika

Plastyka

Religia

Kształcenie słuchu

„Słowa z uśmiechem” – wyd.WSiP      

„Go International 2” – wyd.PWN    

„Wczoraj i dziś” – wyd.Nowa Era  

„Tajemnice przyrody” – wyd.Nowa Era   

M.Dobrowolska – „Matematyka z plusem”  

G.Koba – „Zajęcia komputerowe kl.IV-VI – wyd.Migra

„Technika na codzień” – kl.IV-VI część 1 i 2 –wyd.WSiP

„Plastyka.Na ścieżkach wyobraźni” – wyd.WSiP   

„Wierzę w Boga”    

M.Wacholc – „Solfeż elementarny” – wyd.Triangiel                                        

Ćwiczenia część 1 i 2

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Atlas kl.IV-VI – „Świat przyrody” – wyd.Nowa Era

Ćwiczenia

-------------

-------------

Teczka

Karty pracy

M.Ćwiklińska, M.Rogozińska – wyd.Triangiel –

„Dyktanda elementarne”

 

    VI

Język polski

Język angielski

Historia

Przyroda

Matematyka

Informatyka

Religia

Kształcenie słuchu

 

„Słowa z uśmiechem’ – wyd.WsiP

„Go International 3” – wyd.PWN

„Wczoraj i dziś” – wyd.Nowa Era

„Tajemnice przyrody” – wyd.Nowa Era

M.Dobrowolska – „Matematyka z plusem”

G.Koba – „Zajęcia komputerowe kl.IV-VI” – wyd.Migra

„Wierzę w Kościół"

M.Wacholc – „Solfeż elementarny” – wyd.Triangiel

Ćwiczenia część 1 i 2

Ćwiczenia

Ćwiczenia

Atlas kl.IV-VI – „Świat przyrody” – wyd.Nowa Era

Ćwiczenia

-------------

Karty pracy

-------------

                       

 

Biblioteka przypomina o obowiązku zwrotu wszystkich książek i nut do dnia 18.06.2014 r

Od dnia 11 czerwca biblioteka będzie znów czynna.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na kiermasz podręczników nowych i używanych , który odbędzie się w dniach

17.06.2014 w godzinach10.00-17.00

18.06.2014  w godzinach 8:00-17.00

Podręczniki używane przeznaczone do  sprzedaży , odpowiednio wycenione i podpisane należy dostarczyć razem z ich spisem do dnia 16.06. do Biblioteki lub Pedagoga

 

   FESTYN RODZINNY
    
 
W imieniu całej społeczności szkolnej oraz Dyrekcji POSM I st. nr 2, serdecznie zapraszamy Państwa
na FESTYN RODZINNY, który odbędzie się 7 czerwca br. na terenie szkoły.
Początek imprezy o godz. 11.00.
W programie:
- gry
- konkursy
- koncerty
- loteria fantowa
- oraz wiele innych atrakcji

 

 „Rozrywkowo i Rodzinnie”

Uwaga

RODZICE I NAUCZYCIELE

 

Dnia 24 czerwca 2014r. o godz. 17.00 w Auli POSM nr 2

 odbędzie się   Koncert Muzyki Kameralnej pod tytułem:

„Rozrywkowo i Rodzinnie”

 

Wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z ich rodzicami oraz bliskimi gorąco zapraszamy do czynnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.  Mile widziane będą przede wszystkim występy zespołów rodzinnych, jak również zespoły złożone z uczniów naszej szkoły.

Ze względu na charakter koncertu prosimy o zgłaszanie propozycji muzycznych   o charakterze „lekkim”  , a w szczególności utwory z gatunku tzw. "muzyki rozrywkowej”.

Nauczycieli Muzyki prosimy o pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do występu.

                                                                                     Organizatorzy

 

Propozycje programu występu prosimy składać  najpóźniej do dnia 20 czerwca br. u pana Jerzego Mackiewicza (od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.30 – 17.00 w  klasie „C”                                       

 lub na adres e-mail dostępny ze strony internetowej naszej szkoły – zakładka kontakt z nauczycielem – Jerzy Mackiewicz

 Festyn szkolny 07.06.2014

logo2 kolor   Poznań, dnia 7 maja 2014 r.

 

 

 

 

.           

Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna nr 2 w Poznaniu oraz

Towarzystwo im. Tadeusza Szeligowskiego

serdecznie zapraszają na:

Festyn Rodzinny z Szeligowskim 7 czerwca 2014r.

 1. Data pikniku: 7 czerwca 2014r.( sobota)
 2. Start pikniku: godz. 11.00
 3. Prosimy o wyznaczenie 4 rodziców z klasy do organizacji przygotowań piknikowych na sobotę 07.06.2014r. godz. 10.00. ( zniesienie stołów i krzeseł, przeniesienie instrumentów, nagłośnienia)
 4. Każda klasa przygotowuje swoje stanowisko w wybranej przez siebie dowolnej tematyce ( szkoła udostępni stoły i krzesła) Stanowisko klasowe powinno zawierać:
 1. grille z wyposażeniem (węgiel, rozpałka) kiełbaski i dodatki we własnym zakresie.
 2. przygotowane przez klasę 4 ciasta dowolnego rodzaju z czego 1 ciasto weźmie udział
  w konkursie na najlepsze ciasto pikniku!
 3. soki, woda, naczynia jednorazowe – kubki, talerzyki, sztućce, serwetki we własnym zakresie.
 1. Dobry humor i udział we wspólnym spotkaniu i zabawie.
 2. Kiermasze klasowe na których można nabyć prawdziwe niespodzianki.
 3. Loteria fantowa - każdy z uczestników pikniku może wziąć udział w loterii kupując szczęśliwy los.
 4. Koncert Absolwentów !!!
 5. Prosimy chętnych o przynoszenie fantów na loterię do dnia 26 maja 2014r. o wartości
  do 30 złotych do sekretariatu szkoły
 6. Piknik odbywa się w ramach odrabiania dnia wolnego 20.06.2014r.

Gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne uczniów i absolwentów

obecność obowiązkowa !

 Sukcesy uczniowskie

Zosia Grudzień

uczennica Aliny Stawickiej zdobyła wyróżnienie w konkursie "Mistrz Klawiatury "

Gratulujemy !!!

 

W dniach 30 kwietnia 2014 r.

do 4 maja 2014 r.

 

                                        budynek szkoły będzie zamknięty

 

 .

Towarzystwo im . Tadeusza Szeligowskiego

Zaprasza na koncert muzyki kameralnej

Joanna Kreft - skrzypce

Jan Czaja - wiolonczela

Kinga Mikołajczak - fortepian

28 kwietnia 2014 r. godz. 18:00

Aula POSM 2

 

.

Wielkanoc-21

Z okazji Świąt Wielkanocnych

serdeczne życzenia

spełnienia wszelkich marzeń

wszystkim członkom społeczności szkolnej

składa

Dyrekcja szkoły

 Dni mieszkańców Śródki w Bramie Poznania

Plaka 26-27

 1%

FCA-01-H ulotka A5 2013

VII Spotkania Młodych Gitarzystów

 

Dnia 29 kwietnia 2014 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego odbędzie się koncert VII Spotkań Młodych Gitarzystów. Celem imprezy jest umożliwienie uczniom klas gitary poznańskich i okolicznych szkół muzycznych zaprezentowanie się na wspólnym występie, wymiana doświadczeń oraz integrowanie środowiska gitarowego.

Tegorocznej, wiosennej edycji Spotkań patronuje Akademia Gitary, co daje szansę wybranym młodym wykonawcom na możliwość prezentacji swych umiejętności w ramach Festiwalu, który będzie miał miejsce w sierpniu br.

Koncert rozpocznie się o godz. 15:30

 

 Wyniki Konkursu Pięknego Czytania

 

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W SZKOLE IM. TADEUSZA SZELIGOWSKIEGO W POZNANIU

31 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania organizowany przez: panią dyrektor Urszulę Jaworską, panią Katarzynę Spychałę, panią Małgorzatę Gorzyńską oraz uczennice z klasy 6 - Magdalenę Bartoszak, Weronikę Lehwark, Katarzynę Nachaczewską, Weronikę Roemer, Michalinę Zawartowską.

  Mottem konkursu stały się słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

     Organizując tego typu imprezy artystyczne, pragniemy rozwijać wśród uczniów wrażliwość na literaturę, podkreślić konieczność dbałości o piękno
i poprawność języka, świadomie kształtować kulturę czytelniczą i umiejętność odbioru dzieł literackich, a przede wszystkim - wyłonić grono młodych talentów. Inspiracją do zorganizowania konkursu było bez wątpienia przekonanie, iż propagowanie kultury czytelniczej przyczynia się do rozwoju osobowości i kreatywnego funkcjonowania w społeczeństwie młodego człowieka. W jury zasiadły: pani dyrektor Urszula Jaworska jako przewodnicząca zespołu oceniającego, pani Monika Bajon-Idźikowska, pani Ewa Szyrner oraz uczennice klasy szóstej: Katarzyna Nachaczewska i Michalina Zawartowska.

Z dużą przyjemnością wysłuchaliśmy uczestników z klas :drugiej, trzeciej, czwartej, piątej i szóstej. W konkursie uczestniczyło bowiem ponad 30 uczniów naszej szkoły. Tak duża liczba uczestników jest świadectwem tego, że zainteresowania i zamiłowania czytelnicze naszych uczniów rozbudzane są już w domu rodzinnym, w którym każde dziecko nawiązuje przecież pierwszy kontakt z dziełem literackim.

Osoby biorące udział w „zawodach czytelniczych” oceniane były w następujących kategoriach:

 1. Technika czytania, w tym :płynność mowy, dykcja, tempo czytania.
 2. Środki artystycznego wyrazu, w tym: tempo czytania jako środek ekspresji, pauzowanie, akcent zdaniowy, oddanie charakteru postaci, zaciekawienie , wzruszenie odbiorcy, mimika, gest, postawa czytającego, kierunek wzroku, strój, zachowanie, radzenie sobie z tremą.

Zadanie konkursowe polegało na głośnym przeczytaniu losowo wybranego fragmentu prozy (czas do 3 minut).

Organizatorzy dokonali wyboru tekstów z „Księgi bajek i baśni” dla uczniów klas II - IV oraz z książki „Agnieszka Osiecka dzieciom” dla uczniów z klas V i VI. Liczny udział dzieci i młodzieży w konkursiepotwierdza jedynie przekonanie, iż „ Temu, kto lubi książki nigdy nie zabraknie przyjaciel". Wyniki konkursu ogłoszone zostały 11 kwietnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci-nagrody książkowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Uczestnikom, Rodzicom uczniów oraz organizatorom dziękujemy i gratulujemy!

Katarzyna Spychała

Wyniki Konkursu Pięknego Czytania,

.

I grupa-uczniowie z klas II-IV

I miejsce :Rozalia Jędrzejczak kl.III
                  Olga Polowczyk kl. IV
II miejsce: Maria Cofta kl. III
                   Wiktor Kamzela kl. IV

Jakub Letkiewicz kl. IV
III miejsce: Hanna Pruchniewska kl. III
                    Witold Okulicz –Kozaryn kl. IV
Wyróżnienia: Martyna Wiśna kl. II
                       Marta Kicińska kl. II
                       Zofia Strzelecka kl. III
                       Martyna Gogołkiewicz kl. III
                       Helena Roemer kl. IV
II grupa-uczniowie z klas: V i VI:
I miejsce :Radosław Jaszczak kl. V

I miejsce: Aleksandra Kapczuk kl. V
II miejsce :Weronika Lehwark kl. VI

III Zofia Sobkowiak kl. VI


Wyróżnienia: Wiktoria Luto kl. V
                        Mikołaj Plewa kl. V
                        Zofia Grudzień kl. V                      

  Teresa Jańczuk kl. VI
                        Marianna Milecka kl. VI
Wszystkim uczestnikom konkursu gratuluje udanego występu!
Nauczycielom i Rodzicom przygotowującym dzieci do konkursu bardzo dziękuję.

 

Katarzyna Spychała.

 Podziękowanie dla Gladiatorów